Fórum REDE

O čem je a o čem ne...
 
Oznámení
Vymazat vše

[Vyřešené] O čem je a o čem není politika  

  

0

Politika je o moci, nikoliv o logice.

Když pochopíme tuto základní pravdu, pak s tím můžeme něco konstruktivního dělat. 

Pokud se však budeme snažit politiku napravovat, zamotáme se do nikam nevedoucího boje. 

Každou chvíli se objeví někdo, kdo prohlašuje, že přišel čas udělat v politice pořádek. 

Proč se to ještě nikomu nepovedlo? 

Protože každý si ten pořádek a spravedlnost vysvětluje jinak. 

Pojďme udělat pokus! Sejde se nás deset a zahrajeme si na poslance. Budeme projednávat aktuální témata a pak se je budeme snažit uzákonit. I když jsme celkem v přátelském vztahu, tak uvidíme, že se v mnohých bodech neshodneme. A to nás bude jen deset.

A teď si představme, že je nás 200 jako ve sněmovně a mnozí jsou k sobě navzájem v nepřátelském postavení. 

V tomto směru vidím situaci neřešitelnou.

 

Stokrát stejně, proč by to po stoprvní mělo být jinak

Stokrát v ZOO hodí ošetřovatel hladovému tygrovi do klece živého zajíce. Všichni si umíme představit, co bude následovat. Nikdo z nás ani na chvilku nezapochybuje o tom, že to vždycky pro zajíce dopadne stejně. 

A  přesto se dá něco dělat, aby situace skončila jinak.

Ve chvíli, kdy ošetřovatel hodí do klece zajíce, můžeme odvést tygrovu pozornost tím, že mu hodíme kus nějakého voňavého masa a zajíci otevřeme předem připravenou únikovou cestu. 

Vzpomínám si na dobu, když jsem byl malý, že jsme měli doma přídavný reproduktor k rádiu. Jednoho dne jsem vzal plochou baterii a vzal jsem si do hlavy, že ten reproduktor bude hrát. Neustále jsem připojoval drátky reproduktoru k baterii a stále v něm pouze škvortalo. Trvalo to hodně dlouho, až otec ztratil nervy a reproduktor robil o zem. 

Když tak sleduju těch 30 let, kolik lidí se pokoušelo v politice něco změnit, tak vidím sám sebe v tom dětském věku, jak se mi nepodařilo donutit ten reproduktor, aby hrál píseň. Je to jako kdyby přišlo po mně sto jiných dětí a tvrdily, že jim se to podaří. 

Jediné východisko, které vidím, je to, co jsme nyní nastartovali. Propojovat jednotlivé lidi, podnikatele a firmy a být s nimi co nejvíce v kontaktu. Pravidelně se setkávat a jednat osobně. Co je platné, když kdekdo dneska dělá tzv. webináře a mnoho lidí si objednává přes internet, když jsou lidé nakonec o samotě v izolaci? Kolik osamělých lidí například letos psychicky nezvládne vánoce? Kam tyto oběti samoty zařadit? Na co zemřou? Na samotu a opuštěnost. Zakazuje nám snad někdo setkávat se s příbuznými? Zakazuje nám snad někdo pořádat obchodní setkání několika jednotlivců? Na trhy jezdí v současné době zlomek lidí než obvykle, ale čí je to problém, když prodejci spoléhají pouze na tisíce procházejících zákazníků? 

Jak je možné, že u horního řezníka je stejná fronta, když je návštěvníků 15 tisíc, ale i když jich přijde na trh jen slabá tisícovka? Odpověď je jednoduchá. Jedná se o jídlo. Ale co když je v tom ještě něco jiného? 

Jak je možné, že jedna paní přijede do Ředhoště a nakoupí pro svoje známé mnoho věcí včetně bylinek a doplňků stravy?

Jak je možné, že autista, který má problémy s běžnou komunikací, vyjednává obchodní aktivity s významnými firmami? 

Budu-li jen sedět v infocentru a navigovat lidi na WC, nebo když budu jen o trzích prodávat brambory a cibuli, daleko se nedostanu. 

1 Odpověď
1

Zdravím pane Hlušičko.

Toto fórum je  zřízeno k řešení  jednotlivých věcí, myšlenek. Je zapotřebí zadávat konkrétní jeden okruh. Například jak se sází česnek  nebo jak zdokonalit Infocentrum  atd. a oslovit kompetentní lidi a zde diskutovat, aby to viděli jiní  a třeba se zapojili. Neuhýbat od konkrétního zadání....

Vaše odpověď

Jméno autora

E-mail autora

Předmět *

Maximální povolená velikost souboru je 10MB

 
Náhled 0 Revize Uložené
Sdílet: